Obróbka krawędzi

Obróbka krawędzi

Obróbka krawędzi

Obróbka krawędzi szkła jest ważnym etapem w procesie produkcji szkła. Aby otrzymać starannie wykończoną krawędź, szkło musi być poddane odpowiedniej obróbce. W tym celu wykorzystuje się różnorodne techniki takie jak szlifowanie, zatępianie, ukosowanie czy fazowanie. Każda technika wymaga odpowiedniego przygotowania oraz sprzętu

Zapytaj o produkt

Jak wygląda proces obróbki krawędzi szkła?

Zatępianie szkła

Jest to proces technologiczny wykorzystywany głównie dla szkieł montowanych w ramach lub zespoleniach. Polega na usunięciu ostrej krawędzi szkła pozostałej po rozkroju.

Szlifowanie szkła

Poddanie szkła szlifowaniu pozwala na uzyskanie równomiernego eleganckiego wykończenia krawędzi formatki szklanej. Wykorzystanie maszyn najwyżej klasy pozwala nam na uzyskanie powtarzalnego estetycznego szlifu wysokiej jakości. Szlifujemy zarówno formatki prosto jak i krzywolinijne. Nasze maszyny CNC pozwalają na wykończenie i wypolerowanie krawędzi formatek o różnych także nieregularnych kształtach (np. koła)

Parametry szkła dla szlifowania:

Minimalny wymiar szkła: 50×50 mm

Grubość szkła: 4 – 19 mm

Typ szlifu: matowy, polerowany

Ukosowanie szkła

Ukosowanie jest rodzajem szlifu krawędzi ale umożliwiającym uzyskanie założonego kąta polerowanej powierzchni krawędzi względem tafli szkła. Wykorzystywane jest często przy składaniu gablot, boksów szklanych oraz wielu innych aplikacjach. Ukosowac możemy nie tylko szkło ale także płytki gresowe lub ceramiczne co znacząco ułatwia ich układanie oraz ma wpływ na podniesienie walorów estetycznych tak wykonanych pomieszczeń.

Fazowanie szkła

Fazowanie szkła jest popularną techniką stosowaną w przemyśle szklarskim i stolarskim, która pozwala na tworzenie wyjątkowych produktów. Rezultatem jest efekt załamania się powierzchni szklanej i powstania płaszczyzny, na której światło odbija się w ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Metoda ta może zostać zastosowana do wszystkich rodzajów szkła, od luster, przez szkło ornamentowe, aż do szkła bezbarwnego. Ponadto, fazowanie szkła może być używane do tworzenia efektownych dekoracji, takich jak szyby w witrynach sklepowych lub witrynach meblowych. Fazowanie szkła jest doskonałym sposobem na poprawę wyglądu i trwałości szkła.

Parametry szkła dla fazowania:

Maksymalny wymiar szkła: 3000×2500 mm

Minimalny wymiar szkła: 50×50 mm

Grubość szkła: 3 – 19 mm

Szerokość fazy: 5 – 50 mm